Nawiązanie bliższej znajomości z mężczyzną chorym na schizofrenię

od jakiegos czasu czułam się obserwowana przez pewną osobę, taka kontrolowana, ale bez jakieś szczególnej szkodliwości.Postanowiłam spotkać się z ta osobą. I ten mężczyzna, okazuje się być szczęśliwy w mojej obecności. Zaprosiłam go na spacer w mieści, oraz do miejsca pracy, chcąc go bliżej poznać, tak ostrożnie bez zobowiązań. Dowidziałam się że jest chory na schizofrenię. Nie mam przed nim lęku, ale proszę o poradę i ocenę słuszności mojego postępowania.

Witam. To jest Pani lęk. Schizofrenicy całkiem dobrze mogą funkcjonować. Każdy moze inaczej także trudno powiedzieć.Ale też zakładają rodziny i może być dobrze.
Magdalena Brabec

Szczera i autentyczna chęć spotkania, rozmowy, wsparcia jest czymś miele widzianym nie tylko dla osób z trudnościami. Dopóki nie robi Pani nic wbrew sobie, a dodatkowo z drugiej strony ma Pani pozytywne sygnały (drugiej stronie też to odpowiada), to wszystko jest w porządku i może przynieść wiele pozytywów.

Witam
Schizofrenia jest chorobą bardzo poważną ale jak osoba bierze leki, jest pod opieką psychiatry, uczęszcza na terapię to jak najbardziej może kochać, marzyć i być w związku. Jak z każdą chorobą trzeba dbać o siebie a nic nie leczy bardziej od miłości, ciepłych uczuć i bliskości. Myślę że to bardzo dobra decyzja.
pozdrawiam
Anna Suligowska