Nawracające lęki i bóle serca oraz głowy

Bedac malym dzieckiem panicznie balam sie smierci mojej i moich krewnych. Nawet wiadomos o wypadku uslyszana w telewizji sprawiala ze zaczynalam sie bac gdzyz myslalam ze to ktos z moich krewnych. Potem wszystko to minelo jednak od kilku miesiecy zauwazylam ze na nowo zaczelam miec paniczne leki ktore mi nie daja spokoju. Dodatkowo bole serca i glowy. Co mam w tej sytuacji robic jest do dla mnie bardzo meczace. Czy musze udac sie do specjalisty? I do jakiego?

Witam Panią,
Jeżeli przeżywa Pani lęki, które utrudniają Pani funkcjonowanie warto zwrócić się do psychoterapeuty. Terapeuta może Pani pomóc zrozumieć przyczyny lęku a także pomóc w uczeniu się opanowywania go. W uzasadnionych przypadkach, terapeuta może zasugerować pacjentowi wizytę u psychiatry, żeby rozważyć również leczenie farmakologiczne.
Jakie metody pomocy będą dla Pani najbardziej odpowiednie, może się Pani dowiedzieć podczas osobistych konsultacji u psychoterapeuty.
Pozdrawiam serdecznie,
MB

Dzień dobry, jeżeli pani stan będzie się utrzymywał przez dłuższy okres czasu zachęcam do konsultacji psychologicznej. Pozdrawiam

Psycholog poznawczo-behawioralny. Terapia w tym nurcie przynosi dobre efekty w leczeniu lęku panicznego oraz innego rodzaju zaburzeń lękowych. Pozdrawiam.