Negatywny wpływ na bliskość

Byłam w dwóch poważniejszych relacjach z mężczyznami do których nic nie czułam. Te relacje nie były bardzo długie, ale wpłynęły negatywnie na rozumienie przeze mnie bliskości (dyskomfort, chęć uwolnienia się). Teraz trudno mi stworzyć związek. Spotykając się z kimś patrzę czy aby na pewno nie jest on podobny do poprzednich partnerów ( poglądy, charakter) i czasami przypominają mi się wcześniejsze relacje. Co zrobić żeby zapomnieć o przeszłości i móc stworzyć zdrowy związek?

Witam. Często porównujemy nowych potencjalnych partenrów do ex. Myślę, że może to być lęk przed wejściem w kolejny podobny związek, który jak Pani opisuję nie daje radości i satysfakcji. Dobrze by było gdyby mogła Pani skorzystać z psychoterapii, która może pomóc w innym spojrzeniu na siebie, mężczyzn i związki.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza