Nerwica natręctw i wstyd przed wizytą u psychologa

Nigdy nie byłam u psychologa, ponieważ się wstydzę. Mam nerwice natręctw co jest dla mnie bardzo uciążliwe. często z tego powodu nie chodzę do szkoły. czasami staram się przezwyciężać nerwice np. gdy musze umyc ręce bo coś się stanie, to po prostu ich nie myje ale dostaje napadu lęku i paniki, i wtedy muszę iść i umyć ręce.. co mam robić? wiem że to głupi i chory problem dlatego wstydzę się iść do psychologa, tym bardziej gdy powiedziałam mamie, wyśmiała mnie

Witam.

Rozumiem, że jest to dla Pani wstydliwy problem. Niestety ukrywanie go na dłuższą metę przyniesie więcej strat niż korzyści. Nie sądzę, aby jakikolwiek psycholog zareagował podobnie jak Pani matka. Może warto zapytać o polecanego specjalistę kogoś, komu może Pani zaufać (jeśli ma Pani kogoś takiego). Z pewnością byłoby Pani łatwiej pójść na wizytę gdyby wiedziała Pani, że jest dobrym specjalistą i do swoich pacjentów podchodzi ze szczególną troską i wyrozumiałością. Proszę pamiętać, że takie traktowanie pacjentów to jeden z podstawowych warunków zawodu psychologa. Moim zadaniem jako specjalisty jest Panią zrozumieć i pomóc w radzeniu sobie z trudnościami a nie ocenić. Jeśli trafi Pani na psychologa z którym źle się Pani czuje należy zrezygnować i udać się do innego specjalisty.

Mam nadzieję, że będzie Pani miała dobre doświadczenia i uzyska pomoc. POWODZENIA.

Witam,
to nie jest "głupi problem" tylko poważna choroba. Proponuję jak najszybciej zgłosi się do lekarza specjalisty. W tym celu proponuję , żeby pani znalazła Poradnię Zdrowia psychicznego w swoim rejonie i zapisała się na wizytę.
Poadrawiam