Nerwica oraz bóle w klatce piersiowej, osłabienie siły mięśniowej i zawroty głowy

Witam mam 20 lat , ostatnio stwierdzono u mnie nerwice .Chciałabym wiedzieć jak mam sobie z nią radzić , bo już nie wiem co robić . Ciągle piecze , kłuje w klatce , serce bije jak oszalałe, boli , brak sił , bardzo zle samopoczucie , i zawroty głowy . biore hydroxizynum .Lecz pomaga mi to na jakiś czas i znowu to samo . boje sie wychodzić z domu . Jestem młoda i powinnam żyć tak jak wczeszniej , lecz nie potrafie . Prosze o pomoc . Aleksandra

Witam,
prócz leczenia farmakologicznego warto pomyśleć także o psychoterapii, która pomogłaby z znoszeniu objawów a docelowo także ich zniwelowaniu, oraz także w lęku przed wychodzeniem z domu. Zachęcałabym do przemyślenia tej kwestii, istnieją możliwości terapii w prywatnych praktykach oraz z NFZ, gdyby chciała Pani szukać terapii refundowanej, proszę poszukać Poradni Zdrowia Psychicznego współpracujących z NFZ i tam umawiać się na konsultacje. Rozumiem, ze jest Pani pod opieką lekarza psychiatry, może Pani także jego zapytać o możliwości psychoterapii (czasami potrzebne jest skierowanie). Pozdrawiam i życzę powodzenia. Gdyby miała Pani jakieś dodatkowe pytania może się Pani kontaktować ze mną bezpośrednio.