Nerwowość, drażliwość i problem z okazywaniem uczuć u 27-latka

Witam od pewnego czasu mam problem ze sobą, stałem się bardzo wybuchowy, wszystko mnie denerwuje, hałas w domu, bałagan, żona która nawet jak chce się przytulić to ją odpycham bo mnie to drażni... przestałem okazywać uczucia, stałem się wredny i kąśliwy. Nigdy taki nie byłem, często też mysle o rzeczach z przeszłości w taki sposób że mogłem coś zrobić inaczej tym bardziej że moje zdrowie się popsuło, mam nadciśnienie, chore nerki i pęcherz a do tego kłopoty finansowe. Czy ja się wypaliłem ??

Witam,
te wszystkie objawy, które Pan opisał najwyraźniej dokuczają Panu. Zaczęłabym od diagnozy u lekarza psychiatry skoro emocje są na pierwszym planie. Nie potrzeba skierowania i może Pan pójść w ramach NFZ. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Witam
Ma Pan przede wszystkim sporo problemów, którymi musi się Pan zająć: zadbać o swoje zdrowie, znaleźć wyjście z dołka finansowego.Taka sytuacja może wywoływać przygnębienie, wzmagać drażliwość. Myślę jednak, że warto się nie poddawać przygnębieniu - ono nie pomaga. Z tego co Pan pisze wynika, że ma Pan obok siebie żonę, która stara się Pana wspierać, być przy Panu blisko - we dwoje zawsze łatwiej jest przejść przez trudny okres w życiu. Warto też bardziej zaangażować się w to co się dzieje dookoła Pana ( np. w domu, u bliskich panu osób) żeby nie koncentrować się na sobie i na własnym cierpieniu.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak