Nie mogę schudnąć po ciąży - czy powodem może być brak okresu?

Witam, mam 30 lat. Przy pierwszej ciąży wykryto u mnie niedoczynność tarczycy, karmiłam 2 lata i okres dostałam dopiero po roku i dopiero wtedy udało mi się zacząć chudnąć. Teraz jestem po drugiej ciąży, synka nie karmię już od 5 miesięcy, a wciąż nie mam okresu. Ginekolog stwierdził, że śluzówka jest bardzo cienka. Przestrzegam diety 1800 kcal ważąc i zapisując wszystko w fitatu, ćwiczę 2-3 razy w tyg po 1 -1,5 godz. a mimo to nie mogę schudnąć. Czy może mieć to związek z tym z nie mam okresu? Ważę 85 kg przy wzroście 168 cm, przed pierwszą ciążą ważyłam 68 kg, ale wtedy nie miałam problemów z traceniem kg, sama dieta wystarczała. próbuję schudnąć od 8 miesięcy, zeszło tylko 4 kg, dietę mam rozpisaną przez dietetyka.

Witam serdecznie,
być może oprócz tego co stwierdził ginekolog - zbyt cienka śluzówka - ma Pani jeszcze jakieś zaburzenia hormonalne. Nie jestem ginekologiem, ale uważam że choć skąpy okres powinien się u Pani pojawić. Jeżeli okazałoby się że ma Pani problemy z hormonami to możę to przyczynić się do probemów z wagą.
Druga sprawa to dieta. Ciężko jest mi określić czy jest prawidłowa. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk