Niechęć do mężczyzn z powodu ich zachowania

Mój problem polega na tym, że zachowanie mężczyzn, z którymi mam do czynienia sprawia, że nie chce z nimi bliskości ani emocjonalnej ani fizycznej. Czy to wśród znajomych czy w Internecie (w szczególności) to zawsze pełno jest takich, którzy nie szanują kobiet bo uważają je za beznadziejne albo za przygodę na jedną noc. Takie zachowanie mężczyzn sprawia, że płeć przeciwna mnie odpycha a nie pociąga. Czasami myślałam o związku z kobietą ale okłamywałabym samą siebie. Co z tym zrobić?

Dzień dobry. Jeśli spotyka Pani w swoim życiu mężczyzn, którzy Pani nie odpowiadają warto zastanowić się - czemu tak się dzieje? Internet jest specyficznym miejscem i osoby poznawane za jego pośrednictwem mogą z większą łatwością wyrażać wprost swoje oczekiwania, też ze względu na poczucie bycia anonimowym. Poznawane w realu osoby zachowują się inaczej, zazwyczaj nie proponują od razu kontaktów intymnych, a chcą poznać drugą osobę. Nie jest tak jednak zawsze i nie ma prostych reguł i zasad na to gdzie i jak znaleźć partnera, który będzie szanował. To co może Pani zrobić to przeanalizować swój własny wpływ na to, że znajduje się Pani w sytuacjach, gdy mężczyźni obok Pani nie są dla niej interesujący. Z jakiegoś powodu tak się dzieje, że poznaje Pani takich, których nie chce, choć z drugiej strony chce Pani bliskości i relacji partnerskiej. Warto nad takimi kwestiami zastanawiać się podczas rozmowy z drugą osobą - koleżanką, przyjaciółką lub profesjonalistą takim jak psycholog. To na co ma Pani wpływ w opisanej sytuacji to Pani własne postępowanie, myślenie, odnajdywanie się, które, jeśli powoduje dyskomfort i nie jest satysfakcjonujące może Pani zmieniać.
Agnieszka Lipińska
http://agnieszka-lipinska.com.pl/

Witam,

przede wszystkim chciałam Panią zapewnić, że Pani intuicyjne zachowanie jest godne pochwały – nie warto wiązać się z kimś, kto nas nie szanuje, nie liczy się z naszymi uczuciami (dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn). Mam jednak przekonanie, że gdzieś w Pani otoczeniu, środowisku gdzie Pani przebywa/jest aktywna, znajdują się także mężczyźni godni zaufania. Proszę nie dać się zwieść często mylnemu pierwszemu wrażeniu, bardzo często okazuje się, że wiele osób zyskuje przy bliższym poznaniu, gdy poczują się z kimś na tyle bezpiecznie, by ściągnąć maskę pozerstwa, którą często przykrywają nieśmiałość, obawy, kompleksy. Dlatego, jeśli ktoś zwróci Pani uwagę, być może warto rozważyć podjęcie próby poznania tej osoby bliżej? Oczywiście na poziomie zaufania Pani odpowiadającym, bez zmuszana się do czegokolwiek. Warto, by pamiętała Pani przy tym o swoim bardzo konkretnym przekonaniu na temat płci przeciwnej, tak, by w kontakcie nie szukać potwierdzenia swoich opinii, a właśnie wszystkiego co może mu przeczyć? Być może dzięki temu, życie Panią zaskoczy? Okaże się, że wśród tych wszystkich wspomnianych przez Panią antypatycznych mężczyzn znajdzie Pani naprawdę sympatyczną osobę, godną związku z Panią, Pani zaangażowania się w relację?

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html