Trudności w nawiązaniu emocjonalnej bliskości z mężczyzną

Witam, mam problem natury psychicznej. Mam 18lat, jestem kobietą. Sprawia mi trudność emocjonalną bliskość mężczyzny. Boję się czegoś więcej niż pocaunki, chociaż tęsknię, kiedy nie ma go przy mnie. Chciałabym, kochać się z nim, ale kiedy się spotykamy, ogarnia mnie strach, blokuję się. Powoduje to między nami liczne kłótnie. Co mam zrobić?

Witam serdecznie,

zachęcam do konsultacji ze specjalistą w celu zrozumienia przyczyn Pani emocji w sytuacjach związanych z bliskością mężczyzny. Przyczyn może być wiele i o różnorodnym charakterze, np. trudne relacje z dzieciństwa z rodzicami, zawstydzenie sytuacją intymną, być może nie jest to właściwy mężczyzna, potrzebny czas aby nabrać zaufania do konkretnej osoby.
Jest Pani młodą osobą, proszę dać sobie czas, nie czuć się do niczego zobowiązaną, poczuć się pewnie w tej relacji, nie postępować wbrew sobie i swoim emocjom. Być może nie jest jeszcze Pani wewnętrznie gotowa na taki etap relacji. Co jest zupełnie zrozumiałe i nie należy tego procesu przyspieszać na siłę.

Pozdrawiam serdecznie i życze powodzenia,
Katarzyna Włoch
Zapraszam na
www.charakterownia.pl

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam,
kwestie bliskości i intymności są indywidualnymi doznaniami i potrzebami. Dzielenie się z inną osobą swoją cielesnością wymaga poczucia bezpieczeństwa, zaufania, a także zrozumienia siebie. Trudno jest określić przyczynę Pani zachowań, poprzez krótki opis. Mogą one bowiem wynikać z różnych czynników, mogą być nawet w pewien sposób naturalne. Aby mogła Pani lepiej zrozumieć siebie, własne reakcje proponuję udać się na konsultację do specjalisty-psychologa lub psychoterapeuty. Dzięki rozmowie i wytłumaczeniu mechanizmów działania człowieka będzie Pani mogła lepiej zrozumieć siebie.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl