Problem z mężczyzną, którego znam od kilku dni

Mam pewien problem potrzebuje rady psychologa... Poznałam faceta który mnie irytuje znamy się zaledwie parę dni a on już chcę mieć dziecko wiele nie rozmawiając o tym... To wygladalo jak kaprys... Nie wiem jak myśleć co robić? Czy porozmawiać? Opowiadał że miał kobietę która zdążyła tabletkę pronna... Wogule opowiada mi o swoim życiu w domu atmosferze... Nie wiem czy to by zbudzić we mnie chęć potrzeby miłości schronienia czy raczej to źle spostrzeżenie...

Dzień dobry,

Zdecydowanie się na dziecko z osobą, którą zna Pani od kilku dni z pewnością nie jest dobrym pomysłem. Tym bardziej, że ta relacja budzi w Pani wiele emocji i wątpliwości. Chyba w krótkim czasie zdążyła się Pani w tym wszystkim pogubić. Zachęcam do zgłoszenia się na konsultację z psychologiem/psychoterapeutą celem szerszego omówienia Pani trudności i pomocy w odnalezieniu się w obecnej sytuacji.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Witam. Widzę, że mężczyzna ten Panią bardziej intryguje niż irytuje. Być może poruszył on w Pani jakieś zapomniane pragnienia. Z treści listu nie wynika, czy chce on mieć dziecko z Panią czy chce mieć dziecko w ogóle. Rozumiem, że mówi on ogólnie o swoich potrzebach życiowych. I to one wytrąciły Panią z równowagi. Skoro on tak otwarcie rozmawia, to warto go otwarcie spytać w jakim celu wiedzie te opowieści. Pozdrawiam

Witam. Wygląda tern mężczyzna na niedojrzałego a zarazem nie do końca odpowiedzialnego mężczyznę skoro tak szybko rozważa myśl o poczęciu człowieka. Radzę więc zachować ostrożność.

Zwykle nie zdarza się, by ujawniać o sobie tak wiele informacji, szczególnie bardzo prywatnych. Być może chłopak jest zdesperowany, poszukuje bliskości, zrozumienia, nie radzi sobie z emocjami, przeżywa stres lub silne emocje związane z rozstaniem czy relacja w ogóle, co znacząco wpływa na jego obecne postrzeganie i sposób wchodzenia w relację. Zachęcałabym do ostrożności i uważności. Niekoniecznie oznacza to natychmiastowe wycofanie z relacji, jednak warto zadbać o stawianie granic i swój komfort w tej relacji (czyli nie robić nic, co jakoś narusza Pani granice, wartości, poczucie bezpieczeństwa itp). Jeśli jednak czuje się Pani źle w tej sytuacji, warto jasno i wyraźnie postawić granice, asertywnie bronić swoich wartości, nawet jeśli będzie to oznaczało zerwanie relacji.