Niedobór witaminy D3 a problemy z trawieniem

Witam serdecznie. Mam znaczny niedobór wit D3. Przepisano mi tą wit w dawce 2 razy dziennie po 1000 j.m. czyli 2000 j.m. na dobę. Po jednej obie brania zaczęły się problemy z trawieniem. Ogromny wzdęty brzuch, gazy, brak wypróżnień i ciągłe uczucie pełności w żołądku. Także znaczne osłabienie i zwiększona potrzeba snu (więcej godzin snu). Co teraz zrobić skoro mam niedobór tej witaminy a wprowadza niejako spustoszenie w mój układ trawienny? Dziękuję z góry za odpowiedz i pozdrawiam. Ewa

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane reakcją na przyjmowany preparat. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego celem modyfikacji leczenia.