Niedostateczna ilość kalorii w diecie a przybieranie na wadze

Czy niedostateczna ilosc spozywanych kallori moze przyczynic sie do wzrostu wagi?Waga64kg wzr.169BMI22.4,(waga w ktorej czuje sie najlepiej uzyskaza 2lata temu na diecie dukana to53kg) jestem drobna I przy tej wadzie jestem bardzo nabita, otluszczona.Jem zdrowo, co3h, pije duzo wody, cuker czerpie z owocow(1xdziennie),weglowodany to glownie wazywa (salata, pomidor, buraki itp)(sniadanie to2lyzki pladkow ows.,jogurt naturalny,banan),silownie2/3razy w tygoniu .proteiny drob lub pieczyny losos.

Witam. W diecie oprócz kalorii istotne są inne składni tj. białko, węglowodany, witaminy czy minerały. Prawidłowa dieta powinna składać się w około 60% z węglowodanów (kasza, ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty, pieczywo pełnoziarniste), 25% z tłuszczu (orzechy, nasiona słonecznika, masło, oleje roślinne) i 15 % białka (mleko, produkty mleczne, mięso, ryby). Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego.
Po dokładniejsze zalecenia żywieniowe zapraszam na stronę http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Ograniczenie spożycia kalorii nie może przyczynić się do wzrostu wagi.

Do wzrostu wagi mogą przyczynić się:

- zwiększenie masy mięśniowej. Mięśnie ważą więcej niż tłuszcz. Jeżeli ćwiczy Pani na siłowni, być może ma Pani zwiększoną masę mięśniową. W tym przypadku więc wzrost wagi jest korzystny ponieważ wysportowane ciało wygląda lepiej.
- popełnianie błędów żywieniowych, z których nie zdajemy sobie sprawy. Z Pani opisu wynika, że odżywia się Pani bardzo dobrze. Czy jest tak zawsze? Czy ma Pani okresy zdrowego jedzenia i okresy przejadania się? Może to prowadzić do wzrostu wagi.

Jedynie trwała zmiana sposobu żywienia gwarantuje stały spadek wagi. Każda dieta będzie miała jedynie krótkotrwały efekt.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl