Dieta 1500 kalorii a anoreksja

Dzień dobry. Mam 18 lat ważę 40 i 156 cm i wychodzę z anoreksji czy dieta 1500 na której jestem i tyję jest odpowiednia czy mam zwiększyć kalorię ? jeśli tak to jak mam to robić ?

Jeżeli nie odczuwa Pani głodu i przybiera na masie ciała przy diecie 1500kcal można ją kontynuować przez kilka tygodni, następnie stopniowo należy zwiększać objętość posiłków/dodawać kolejne tak aby uzyskać dietę ok. 1800-2000kcal.

Witam,
ważne abyś była pod stałą opieką terapeuty. Waga to tylko jeden z przejawów anoreksji, psychoterapia pozwoli zaopiekować się przyczynami zaburzenia. Dobrze, że przybierasz na wadze. Samo tempo przybierania powinno być konsultowane z Twoim lekarzem/terapeutą, dobrze byłoby gdybyś miała ustawioną dietę przez dietetyka (najlepiej znającego się na zaburzeniach odżywiania) - tak by dieta pozwała przybierać na wadze ale też była zbilansowama i na poziomie kalorycznym, na który jesteś teraz gotowa.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
www.poznacsiebie.pl