Wzrost wagi o 5 kilogramów w ciągu 2 miesięcy

Uprzejmie proszę o poradę. Przytyłam w ciągu ostatnich dwóch miesięcy 5 kilo. Nie wzrosła u mnie ilość jedzenia, wręcz przeciwnie, zaczęłam wtedy regularnie ćwiczyć (ok. 4 razy w tygodniu). Nie boli mnie fakt zwiększonej wagi, lecz zastanawiam się czy jest ona wynikiem wzrostu masy mięśniowej, czy to możliwe po tylko dwóch miesiącach? Mam 176 cm wzrostu, ważę 68 kilo, ważyłam 63. Mam również pytanie, czy przy diecie 1500 kcal można kontynuować intensywne ćwiczenia i jakie mogą być efekty?

Witam, jeśli nie zwiększyła Pani ilości jedzenia najpewniej jest to przyrost masy mięśniowej, aby to sprawdzić warto by było zrobić analizę składu ciała w najbliższej poradni żywieniowej lub na siłowni. Wzrost masy mięśniowej jest możliwy w przeciągu tego czasu jednak 4 kg to dużo - byc może to nie tylko masa mięsniowa.

Przy diecie 1500 kcal można ćwiczyć jednak intensywnośc tych ćwiczen i ich długosc powinna Pani omówic z trenerem lub dietetykiem, im większy wysiłek tym większe zapotrzebowanie organizmu na energię, nadmiar ćwiczen przy niedoborze węglowodanów w diecie będzie skutkował ogromną ochota na słodycze, a co za tym idzie może pani zacząć podjadać. Najlepiej było by dokładnie obliczyc ile Pani spala kalorii podczas swoich treningów średnio tygodniowo i o tyle należąło by podnieśc kaloryczność diety odchudzającej, ponieważ jest to bardziej skąplikowane proponuję umówic się do poradni żywieniowej, dobrze dobrana dieta może byc tu kluczem do sukcecu.

Jeśli były to intensywne ćwiczenia to możliwy jest oczywiście wzrost masy mięśniowej aczkolwiek 5kg to bardzo dużo. Myślę, że warto by było wykonać badania, m.in. tarczycy, żeby sprawdzić czy wszystko jest w porządku.