Nienawiść nastolatki w stosunku do rodziny

Nienawidzę mojej rodziny. Wszyscy mnie poniżają i gnębią wykorzystują to, że jestem bardzo wrażliwa i uczuciowa i zlecają się nade mną fizycznie i psychicznie. Jestem bita i wyzywana za nic. Zawsze marzyłam o cudownej rodzinie w której każdy się kocha i szanuje lecz niestety to się nigdy nie spełni bo to nie jest rodzina tylko jakąś patologia. Nie chcę tak żyć, myślę o samobójstwie bo zawsze kiedy wracam skądś wesoła i z odrobiną nadzieji oni to we mnie zabijają. Cały optymizm i radość. Pomocy

Witam. Nie warto się zabijać i zabierać sobie co najcenniejsze. Pani dopiero wychodzi na świat, może brnąć w stronę usamodzielnienia się, założenia za kilka lat własnej rodziny i jeszcze nie jednego szczęścia zaznania. Cierpliwości. A zeby stworzyć dobre warunki w rodzinie warto pomyśleć o psychoterapii aby nie popełnić podobnych czy tych samych błędów, bo często się je popełnia nawet jak się tego nie chce.

Proponuję Pani kontakt z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, który zapewni Pani azyl oraz wsparcie prawne i psychologiczne.

Witam. Rozumiem Cię bardzo dobrze, czuję, że bardzo dużo ciężkich chwil przeszłaś. Odnoszę wrażenie, że nastąpił ten moment, w którym pragniesz zawalczyć o własne życie, tak aby myśleć o sobie nadal z szacunkiem w przyszłości. Kochasz życie i tego się trzymaj, zależy Ci na jakości własnego życia. To bardzo cenne. Wytworzyłaś sobie świat wspaniałej rodziny na bazie przeciwieństwa z rzeczywistością. Marzenie Cię chroniło i może chronić nadal, może prowadzić do jego zrealizowania. Dlatego do rad przedmówców dodam, że możesz natychmiast zatelefonować na Niebieską Linię i otrzymasz wsparcie. Policja również pomaga w takich sytuacjach, trzeba jednak sprawę zgłosić do niej. I wzywać w każdej sytuacji, gdy dzieje się przemoc. Dobrze działa też Towarzystwo Pomocy Dzieciom. Pamiętaj, że jest wielu ludzi, którzy Ci sprzyjają, weź więc od nich, to co Ci się przyda w budowaniu własnego, odpowiedzialnego i pełnego miłości życia. Powodzenia i dziękuję Ci, że zwróciłaś się po pomoc.