Nie potrafię dłużej znosić ciągłego narzekania mamy

Witam! Moja mama od kiedy tylko pamiętam nigdy nie widziała w życiu pozytywnych rzeczy tylko negatywne. Zawsze była osobą narzekającą na świat , nigdy nie zadowoloną. Z malutkiego problemu , robiła problem największej wagi, tym się " karmiła", przez co zatruwała mi moje własne zycie i tym też własnie karmiła. Z wiekiem zrobiło się to chorobliwe, ciągle narzeka na wszystko, z małego problemu robi tragedię, czym obarcza mnie. Nie daje rady, kocham mamę ale dalej już nie potrafię tego znosić.Jola
ponad rok temu

Rola rodziny w procesie leczenia depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jaka jest rola rodziny w leczeniu depresji.

Witam serdecznie,
Jolu, obawiam się, że podejścia mamy do życia nie uda Ci się zmienić. Dlatego pracuj raczej nad tym, aby nie przejmować jej wzorców i pielęgnować w sobie optymizm.
Na narzekania mamy możesz reagować na kilka sposobów. Możesz na przykład z empatią i zrozumieniem wysłuchiwać jej żalów (zaspokoisz wtedy jej potrzebę bycia zrozumianym). Innym sposobem jest asertywny sprzeciw - po prostu powiedz mamie, że kochasz ją i szanujesz, ale masz inne podejście do życia i nie chciałabyś rozmawiać na pewne tematy.
Pozdrawiam

0

Dzień Dobry Pani,

Nie wiem w jakim Pani jest wieku i czy mieszka z Mamą, najlepszym rozwiązaniem byłoby
zacząć swoim życiem i po swojemu, do czego Panią mocno zachęcam...

Życzę Pani powodzenia,
irena.mielnik.madej@gmail.com

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty