Ciągłe pretensje szefowej

Witam, moja sytuacja wygląda następująco. Pracuję w sklepie z markową bielizną u prywaciarza. Szefowa wiecznie ma do mnie pretensje, ciągle słyszę że jestem najgorszym pracownikiem, że jak sie nie poprawię to mnie zwolni a gdzie ja taką super pracę znajdę, chodzi po innych sklepach i mnie obgaduje. Choćbym nie wiem jak sie starała to i tak coś wyszuka np. miałam najmniejszą sprzedaż ponieważ byłam na urlopie ale jestem rozliczana jak za cały miesiąc pracy i opiernicz bo jestem najgorsza.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
W takiej sytuacji masz dwa wyjścia. Pierwsze to asertywny sprzeciw wobec traktowania przez szefową. Powiedz jej w grzeczny, ale stanowczy sposób, że w Twojej opinii wywiązujesz się ze swoich obowiązków - jeśli ona ma inne zdanie na ten temat, to niech przedstawi konkretne przykłady. Aby było Ci łatwiej możesz przeczytać o asertywnym sposobie radzenia sobie z krytyką - polecam książkę M. Król - Fiejewskiej "Stanowczo, łagodnie i bez lęku".
Druga opcja to ignorowanie wszelkich jej komentarzy. Spróbuj zastanowić się, która opcja jest dla Ciebie lepsza.
Pozdrawiam

Sytuacja jaką pani opisuje przypomina mobbing. Często trudno jest zmienić taką relację w pracy, gdyż jesteśmy w relacji skośnej/zależnej. Może pani spróbować zachowywać się asertywnie. Jeżeli nadal będzie pani nękana przez pracodawczynię to rozważyłabym zmianę pracy, w której będzie pani szanowana. Zdaję sobie sprawę, że jest to ucieczka lecz w takich sytuacjach zawsze trzeba wybrać mniejsze zło. Zdrowie psychiczne czy taka praca. By skierować sprawę do sądu o mobbing trzeba mieć bardzo mocne dowody, gdyż są to trudne do udowodnienia sprawy. Pozdrawiam.

Pytanie co dzieje się w relacji pomiędzy Panią a szefową, bo rozumiem, ze nie chodzi tak naprawdę o wyniki, a raczej są one tylko pretekstem. Może szczera rozmowa by pomogła? (jednak raczej w atmosferze uważności i troski niż pretensji).
Pytanie tez czy naprawdę zależy Pani na tej pracy? Czasem warto rozejrzeć się za innymi możliwościami.