Czy powinienem odsunąć się od rodziny?

Moje pytanie brzmi czy powinienem odsunąć od rodziny ?Ponieważ bardzo często jestem przez członków rodziny obrażany a rok temu zostałem nawet pobity ,chcę dodać też że nawet mama odmówiła mi wsparcia finansowego i utrudnia mi społeczne funkcjonowanie . Uważam ze nie czuje więzi z rodziną .Chciałbym zmienić miejsce zamieszkania i przenieść się do większego miasta ?

Nikt Panu nie powie "rób tak lub inaczej". Pan sam podejmuje decyzje. Wydaje mi się, że już ją Pan podjął i potrzebuje poparcia. Jeżeli źle się Pan czuje w domu, nie otrzymuje wsparcia, a wręcz Pana dobrostan jest zaburzany to nie dziwnym jest, ze chce pan zmienić tą sytuację. Proszę zadbać o siebie samego,swój komfort, swoje życie - nikt nie ma prawa Panu tego odmawiać! Pozdrawiam

Witam,

dorosłość, dojrzałość na płaszczyźnie emocjonalnej, psychicznej, ekonomicznej jest fazą odrębności, samoświadomości, człowiek sam decyduje o sobie, o swoich potrzebach, nabywa tez umiejętność dbania o innych (zakłada rodzinę), potrzebne jest wsparcie społeczne takie, które poprawia jakość życia. W Pana sytuacji zupełna izolacja od rodzinny może wpłynąć na dobrostan psycho-fizyczny.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, chce się Pan odsunąć od rodziny, nie czuje Pan z nią więzi, nie odczuwa wsparcia, chce zmienić miejsce zamieszkania. Proszę się zastanowić jakie rozwiązanie będzie dla Pana po prostu najbardziej korzystne, co pozwoli odzyskać równowagę, wewnętrzny spokój, jakie ma Pan możliwości. Taką decyzję może Pan podjąć sam, ponieważ najlepiej zna Pan swoją aktualną sytuację. Przeprowadzka sama w sobie pozwoli Panu zdystansować się od rodziny. Pozdrawiam serdecznie