Nieśmiałość i blokada przy komunikacji

Nie moge wyjrzec za okno, usmiechnac sie, od razu chowie sie w domu, gdy ktos jest na zewnatrz, nie mam naturalnego odruchu zeby do kogos np pomachac reka z sasiadow, powiedziec dzien dobry jesli jestem np w domu w oknie, blokuje sie mi totalnie mowa, czuje tylko wtedy mysli samobojcze. Potrafie sprzatac w domu, nawet gdy wszystko gotowe nic nie jest w stanie mnie zmusic wyjsc na zewnatrz, zadna sytuacja nie zmusza mnie do nawiazania kontaktu slownego, bo nie moge ulozyc w glowie paru zdan

Dzień dobry. Zastanawiam się, czy rozmawia Pani z kimś bliskim z rodziny lub przyjaciół o swoich kłopotach. Jeżeli nie, proponuję zadzwonić do Telefonu Zaufania. Przy wsparciu innych osób będzie Pani łatwiej ruszyć z domu po dalszą pomoc- na przykład na spotkanie z lekarzem lub psychologiem. Pierwszy krok już Pani wykonała- napisała z prośbą o pomoc- gratuluję i życzę wszystkiego najlepszego.
Małgorzata Mont

Najlepszym wyjściem jest osobista wizyta u lekarza psychiatry, a następnie podjęcie psychoterapii. Jeśli wyjście z domu nastręcza zbyt wielu trudności, można pomyśleć o wizytach domowych (przynajmniej na początku). Pozdrawiam!