Nieśmiałość wobec płci przeciwnej

Mam 14 lat,jestem dziewczyną.Wszystko było by okej gdyby nie to,że strasznie wstydze się np.taty,wujków,kolegów moich rodziców.Ogólnie płci przeciwnej .Z rówieśnikami nie mam żadnego problemu.(Mam duzo przyjacioół i znajomych).Nie wiem dlaczego tak sie wstydze.Chce coś z tym zrobić ,ale nic nie przychodzi mi do głowy.NIe potrafię nawiązać z nimi kontaktu.Tylko potrafie odpowiadac na pytania " tak " lub "nie " .Nie potrafie sobie zażartować z nimi.Często się jąkam i nie mam pomysłu co powiedzieć.

Witam serdecznie,
Kontakt ze starszymi osobami płci jest dla Ciebie stresujący. W takim przypadku warto, żebyś wypróbowała metodę wizualizacji. Na początku zastanów się kontakt z jaką konkretnie osobą jest dla Ciebie najmniej stresujący. Następnie zrelaksuj się i zacznij wyobrażać sobie, że rozmawiasz z tą osobą. Stwórz w miarę możliwości jak najbardziej szczegółowy scenariusz i powtarzaj tą wizualizację najczęściej jak się da. Potem twórz takie wyobrażanie dotyczące także innych osób. Dzięki temu oswoisz się z lękiem, a sytuacja stresująca stopniowo zacznie kojarzyć się z relaksem.
Pozdrawiam

Dzień Dobry,

Myślę, ze pomocna byłaby dla Ciebie rozwojowa praca z psychologiem, do której mocno
Cię zachęcam.

Życzę Ci pomyślności w relacjach,
irena.mielnik.madej@gmail.com