Nieustalona choroba utrudniająca codzienne funkcjonowanie

Od września 2015 cierpię na nieustaloną chorobę, utrudniającą codzienne funkcjonowanie. Objawy: - uczucie mrowienia w nogach - napady gorąca - okresy senności w ciągu dnia - zmęczenie, braki w koncentracji, uczucie niemocy Sen 7-9h/noc, cukier w normie, kardio w normie, stres ok, cholestrl obniżony statynami (ale bez nich jest to samo), aktywność fizyczna-3x tyg. Przebyta antybiotykoterapia HPyl. Rozważam" Boleriozą (gryziony, nie było rumienia itd), problemami z cukrem. Pomóżcie!

Jeżeli zauważył Pan przedłużające się zmęczenie, trudności z koncentracją, senność w ciągu dnia sugerowałabym po pierwsze wykonać pełną morfologię krwi, żeby sprawdzić co się z organizmem dzieje. To badanie pozwoli właśnie na wstępną diagnostykę Pana odporności. Może także już wstępnie wskazać na jakiś stan zapalny, infekcję, choroby rozrostowe szpiku czy układu limfatycznego. To po pierwsze.

Po drugie proponowałabym konsultacje u dobrego psychologa, najlepiej klinicznego, który zna się na rzeczy i na podstawie badań i wywiadu, który z Panem przeprowadzi również może wskazać co się za tymi objawami, o których Pan pisze może kryć. Uczucie mrowienia w nogach, napady gorąca, senności w ciągu dnia, zmęczenie, trudności z koncentracją, to objawy wskazujące na nerwicę, jednak daleka byłabym od stawiania diagnozy przez Internet. Sugerowałabym udać się do psychologa (np. klinicznego) i opowiedzieć o tym co Panu dokucza.

Życzę powodzenia!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl