Niska samoocena a problemy z mężczyznami

Hej. Mam problem z moja samoocena. To mi psuje relacje z mezczyznami. Kiedy bylam w gim. moi lubiesnicy strasznie mi dokuczali. Mimo iz wiele osob mowi mi ze nie jestem brzydka to i tak w to nie wierze. Jak poznam chlopaka to na poczatku jest dobrze, ale kiedy On chce czegos wiecej to ja poprostu uciekam. Wydaje mi sie ze jestem zbyt brzydka dla niego. Juz tutaj kiedys pisalam o mich problemach... niestety nie moge tego znalezc wiec pisze od nowa. Powinnam zglosic sie z pomoca do lekarza?

Niska samoocena to problem, z jakim najlepiej się udać do psychologa/terapeuty. Trudno poradzić sobie samodzielnie, jeśli już na starcie brakuje wiary we własne siły, a sprawa jest ważna, bo rzutuje na Pani funkcjonowanie. Proszę nie bagatelizować problemu, proszę zadbać o siebie i swoje poczucie wartości. Pozdrawiam.

Najlepiej do psychologa. Praca nad samooceną, poczuciem wartości, szacunkiem i polubieniem siebie, a dalej poprawą funkcjonowania w relacjach i kontaktach społecznych to coś, czym (między innymi) zajmuje się psychoterapia.