Notoryczne kłamstwa dziewczyny

Mam 24 lata i jestem z dziewczyną w związku prawie 3 letnim. Dziewczyna notorycznie kłamie od błahych spraw po wielkie. Co może być powodem jak jej pomóc gdyż chce się zmienić a nie może? Do tego przez to nabawiłem się "nerwicy" wkurza mnie nawet jej widok zachowanie słowo gdy kiedyś było cudownie .... natychmiast wybucham krzykiem i robię awanturę. Co może być powodem czy mogę mieć jakąs chorobę? Nadmienie że strasznie mnie dotkneły emocjonalnie te kłamstwa nie mam kompletnie zaufania do Niej

Trudno stwierdzić kto wywołuje napięcie w Państwa związku. Na pewno nie radzicie sobie z nim Państwo oboje. Proponuję udać się na konsultacje do psychoterapeuty samemu lub zaproponować wspólną wizytę partnerce. Ta druga opcja jest oczywiście bardziej wskazana.

Dzień Dobry Panu,

Z Pana opisu, wnioskuję, że być może Pana Dziewczyna ma Zespół Delbrücka, inaczej mitomania, polegająca na notorycznym i patologicznym kłamaniu, zniekształcaniu faktów - po to, żeby być w centrum uwagi.

Aby pomóc Dziewczynie, proszę Ją zachęcić do kontaktu z psychologiem.

Myślę, że pojawiające się u Pana objawy irytacji są reakcją na przewlekający się stres z powodu nieprawdziwych historii ze strony Pana Dziewczyny.

W zadbaniu o siebie, sugeruję również rozważyć kontakt z psychologiem.

Życzę Panu tylko dobrego samopoczucia.
Irena Mielnik-Madej