Jak postępować z siostrą, która notorycznie kłamie?

Potrzebuję pomocy.Moja siostra notorycznie kłamie. Dowiedziałam się o tym, kiedy jej były chłopak chciał ratować ja przed rzekomym samobójstwem i przyjechał po pomoc. Rozstali się kilka m-cy temu bo traktowała go jak własność.Teraz odnowiła z nim kontakt poprzez kłamstwa. Wymyśliła, ze rodzina ją wyśmiewa, ze ja zgwałcono, ze zaszła w ciaze ale po badaniu okazało sie, ze to rak. Uzala się nad sobą. Nie wiem co mam robic. Bardzo proszę o pomoc.

Witam. Z tego co Pani opisuje rozumiem, że najbardziej rozsądnie byłoby siostrze nie wierzyć oraz dystansować się od tego co mówi, tak aby się w nic przykrego nie uwikłać. Gdyby w zachowaniu siostry pojawiły się jeszcze inne symptomy niż kłamstwa można skonsultować się ze specjalistą. Pozdrawiam

Witam, pozostaje Pani nie dać się wciągnąć w kłamstwa siostry, gdyby prosiła o pomoc mówiąc, że sobie sama z sobą nie radzi zasugerować wizytę u psychologa. Kwestię jej postępowania z chłopakiem proszę pozostawić im dwojgu, to nie Pani sprawa.Pozdrawiam