Notoryczne zaniki pamięci, rozdrażnienie i agresja

Witam , piszę gdyż ostatnio zaniepokoiły mnie pewne objawy. -Notoryczne zaniki pamięci,zapominam o wielu rzeczach, czesto nie pamietam czesci zdarzen poprzedniego dnia,raz darzylo mi sie zapomniec numeru pokoju w ktorym mieszkam -Rozdrażnienie i agresja-jestem nerwowa,byle szczegół mnie doprowada do złosci,gniewu , czesto mam potrzebe izolowania sie od bliskich -Ciągłe zmęczenie i znużenie Czy to mogą byc objawy choroby/problemu zdrowotnego? Bardzo proszę o poradę Z góry dziękuję

Witaj,
teoretycznie mogą to być problemy związane np.z zaburzeniami tarczycy ,ale będąc psychologiem ,szukałabym bardziej w konsekwencjach przeżytej traumy psychicznej lub tzw.wypalenia,czyli bardzo ,bardzo dużego zmęczenia pracą niezgodną z potrzebami/umysłową,opiekuńczą itp,gdzie nie ma możliwości rozładowania emocji na bieżąco/.Z tej przyczyny rozładowuje się je tam,gdzie jest pierwszy,lepszy odbiorca i nierzadko niszczy się w ten sposób ważne więzi.
Chciałabym cię namówić na wizytę u psychologa,bo po pierwsze trzeba znależć przyczynę,zanim się ją usunie,po drugie-jest to bezpieczne miejsce rozładowania tychże emocji,zanim nie można inaczej.
Pozdrawiam serdecznie i zachęcam.

Szanowna Pani,

może być to zarówno skutek przemęczenia, jak i zaburzeń organicznych (tj. pracy organizmu, w tym mózgu). Jeżeli w ostatnim czasie miała Pani natłok problemów, zmian itp. to może warto zafundować sobie krótki urlop i regenerację?

Jeśli nie, to proponuję najpierw konsultację z lekarzem ogólnym a po wykluczeniu fizycznego podłoża problemu, konsultację u psychoneurologa, który bada pamięć i koncentrację. On może stwierdzić, na ile problem leży po tej stronie.

Jeśli oboje uznają, że nie ma żadnego podłoża w działaniu organizmu i pracy mózgu, wówczas polecam konsultację z psychologiem. Może to objaw innych zaburzeń lub pomoże nauka mnemotechnik.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org