O czym świadczą takie ruchy?

Witam, od jakiś paru dni czuje dziwne ruchy w brzuchu, ostatni stosunek odbył się pod koniec lutego do dnia dzisiejszego miesiączki były regularne dwa pierwsze dni zawsze obfite i występują skrzepy, w między czasie pomimo miesiączki robiłam testy ciążowe wynik negatywny, w ostatnich dniach zrobiłam nawet 4 również negatywne. Czy ciąża jest wykluczona? Ponieważ nie dają mi spokoju te ruchy w brzuchu. dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli miesiączka przychodzi regularnie, to raczej można wykluczyć ciążę. Również testy ciążowe, których wynik jest negatywny, by na to nie wskazywały, w szczególności, że wykonała ich Pani kilka.

Ruchy w brzuchu mogą być zatem spowodowane jakąś dolegliwością w układzie pokarmowym. Zazwyczaj mogą być spowodowane nieodpowiednią dietą, jednak czasami przyczyną są różne schorzenia, takie jak choroba wrzodowa żołądka. Objawia się ona uczuciem przelewania oraz burczenia w brzuchu. Nierzadko pojawia się też ból po jedzeniu.

Problemem może być też zespół jelita drażliwego (IBS). Objawia się on dysfunkcją mięśni gładkich przewodu pokarmowego i powoduje między innymi: ból brzucha, uczucie przelewania i burczenia, biegunki oraz czasami nudności.

Jeżeli taki symptom nie mija, zalecamy, aby udała się Pani do lekarza pierwszego kontaktu, który będzie w stanie zlecić dalsze badania.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi IBS oraz wrzodów żołądka:

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-jelita-drazliwego

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-objawy-wrzodow-zoladka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.