Obawy o zdrowie, poczucie odrealnienia i nerwica a pieczenie w klatce piersiowej, kołatanie serca i ucisk w głowie

Mam 19 lat.Codziennie trenuje p.nozna. Od 3 miesiecy mam .Obawy o zdrowie, odrealnienie , stres ,a somatyczne to pieczenie w klatce i kolatania serca , ucisk w glowie i czasem zawroty.Wyniki wszystkie bardzo dobre . jedyne co to niezupelny blok p. odnogi hissa i w holter ekg opis: Rytm zatokowy, nieliczne okresy bradykardii w dzien 38-55 a noc 38-40 nie ma napadow SVT. Aktualnie wiem o nerwicy i jest lepiej ale kolatania klucia w klatce, odrealnienie zostaly.ten wynik holter jest dobry ?co robic

Witam. Dobrze byłoby, abyś skorzystał z pomocy psychologa psychoterapeuty lub psychoanalityka. Sprawdź co istotnego wydarzyło się w twoim życiu przed wystąpieniem opisanych objawów, może to mieć zasadnicze znaczenie dla stanu zdrowia. Pozdrawiam

Witam, na początku musi się Pan zwrócić do lekarza w celu uzyskania jednoznacznej diagnozy i interpretacji wyników badań (sugeruję lekarza internistę bądź kardiologa). Jednocześnie mając trudności ze strony psychicznej należy poszukać wsparcia u psychologa psychoterapeuty. Stres i nieumiejętność radzenia sobie z nim może dawać objawy takie jak kłucie w klatce piersiowej czy kołatania serca, dlatego w czasie terapii specjalista przekaże Panu instrukcje jak walczyć ze stresem i kontrolować poziom lęku.Przydatne mogą okazać się również techniki oddechowe (spokojny oddech uspokaja pracę serca) i wyciszające ćwiczenia (np. joga). W wielu miastach Polski organizowane są szkolenia uczące tego typy technik, np. fundacja Sztuka Życia prowadzi takie weekendowe warsztaty na terenie całego kraju a jej metody są uznane przez WHO i UNESCO (strona www: www.artofliving.pl) - oczywiście udanie się do psychoterapeuty i na szkolenie powinno odbywać się równolegle do konsultacji lekarskich a nie "Zamiast" konsultacji, pzodrawiam KP

Proszę się skonsultować z psychologiem, psychoterapeutą. Podobne objawy wraz z dobrymi wynikami badań sugerowałyby raczej nerwicę, a to oznacza potrzebę podjęcia psychoterapii (czyli przyjrzenia się emocjonalnym przyczynom zaburzeń i możliwościom zmiany, która doprowadzi do ustąpienia objawów).