Obgryzanie końcówek włosów

obgryzam końcówki włosów czy to jest grozne jak temu zapobiec

Witam, taką przymusową czynność jak wyrywanie włosów, bądź ich obgryzanie nazywamy trichotillomanią. "Czynność wyrywania włosów poprzedzana wzrastającym napięciem, a po jej zakończeniu następuje uczucie ulgi lub zadowolenia. Niekiedy przymusowi wyrywania włosów towarzyszy trichofagia, czyli przymus ich zjadania." Zjadanie włosów może być groźne, ponieważ włosy mogą gromadzić się w żołądku, nie są wtedy trawione i zalegają. Skuteczne formy terapii to psychoterapia i farmakoterapia. Należy zgłosić się albo do psychiatry albo do psychoterapeuty.

Pozdrawiam.

witam,
poszukałabym przyczyny tego zachowania. czy jest to na tle nerwowym. jeśli tak, to warto przyglądnąć się swoim emocjom i nauczyć się je inaczej wyrażać. pozdrawiam