Objawy depresyjne u 26-letniej osoby

Witam. Mam takie pytanie: Zawsze zastanawiało mnie to, że np. Jeżeli jakaś osoba ma większość objaw depresji, a może wstać z łóżka i normalnie pójść do roboty (gdyż praca sprawia mu ukojenie w pewnym sensie) to czy można to nazwać depresją? Dodam, że depresja zawsze mi się kojarzyła z niemożnością funkcjonowania...

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Dzień dobry,
zaburzenia psychiczne, w tym depresja, mogą mieć obraz zupełnie inny od tego, który możemy widzieć w TV czy prasie. Osoby z depresją mogą dobrze funkcjonować w pewnych sferach, czasem przez otoczenie mogą nawet być uważane za w pełni zdrowe czy wręcz "zawsze uśmiechnięte" jeśli pacjent akurat zakłada taką maskę. Dlatego ważne jest aby skonsultować się ze specjalistą - psychoterapeutą lub psychiatrą.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

Witam,
istnieje kilka typów depresji mają różne przyczyny, i odmienne objawy.Nie każda z nich wiąże się z tak drastycznym obrazem, jaki znany jest potocznie, czyli nasilonym zaburzeniem funkcjonowania psychicznego, fizycznego, czy nawet zahamowaniem aktywności i brakiem kontaktu z otoczeniem. Domyślam się, że o takim wyobrażeniu depresji Pan wspomina.
Ważne jest by każda osoba, która doświadcza obniżenia nastroju, poczuci bezsensu, braku nadziei skontaktowała się ze specjalistą i podjęła leczenie

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz