Obniżone libido po urodzeniu dzieci

mam 29 lat.urodziłam 2 dzieci 5 lat i 22 miesiące.od czasu kiedy urodziłam pierwsze dziecko libido powoli moje słabło ale teraz sięgnęło dna.Biorę tabletki novynette po których czuję się dobrze.Jestem w szczęśliwym związku ale totalny brak ochoty na seks coraz częściej wraca jako temat naszych rozmów.NIe umiem sama sobie z tym poradzić.Kiedy dochodzi już do zbliżenia jestem ciutkę i przez chwilkę podniecona ale to jak mrugnięcie okiem.

Witam, obniżenie libido w okresie po urodzeniu dzieci, szczególnie gdy są one karmione piersią i/lub wymagają bardzo dużej uwagi i zaangażowania matki w opiekę nad nimi, jest częstym zjawiskiem i ma podłoże wielo- przyczynowe np hormonalne i psychologiczne. Aby uchronić związek przed poważnym kryzysem wynikającym z faktu zanikania więzi seksualnej sugerowałabym wizytę u seksuologa w celu dokładnej diagnozy i podjęcia odpowiednich działań zmierzających do rozwiązania problemu. Pozdrawiam