Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obniżony nastrój, napady agresji, płaczliwość i problemy z pamięcią a depresja

Od 5 lat, z powodu konfliktu rodzinnego żyję w ciągłym stresie. W dodatku, nie mam oparcia i zrozumienia w mężu. Nie mam przyjaciół, znajomych. 24h/7 spędzam czas w domu z dzieckiem. Od dłuższego czasu zauważyłam u siebie obniżony nastrój, napady agresji, zobojętnienie, płaczliwość,bóle w ok. mostka. W dodatku coraz częściej zapominam. Coraz trudniej mi się wysławiać, zapominam nazwy prostych przedmiotów, w połowie urywam zdania, bo nie wiem o czym mówiłam... Czy to może być depresja?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Depresja a występowanie urojeń

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy występowaniem urojeń a depresją.

Witam, opisywane przez Panią objawy brzmią niepokojąco i mogą wskazywać na zaburzenia depresyjne, jednak ostateczną diagnozę może postawić lekarz psychiatra, wyłącznie w bezpośrednim kontakcie. Proszę również pamiętać o tym, że nie leczona depresja ma tendencję do pogłębiania się. Proszę zgłosić się w najbliższym terminie do Poradni Zdrowia Psychicznego lub innej placówki mającej podpisany kontrakt z NFZ-em na konsultację psychiatryczną, podczas której psychiatra podejmie decyzje o przebiegu dalszego leczenia (farmakoterapii lu/i psychoterapii). Psychoterapia, poza szansą "przepracowania" objawów, daje możliwość uzyskania wsparcia, co samo w sobie może mieć na Panią terapeutyczny wpływ. Danuta Michalczyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy