Obowiązki dziecka i rodzica

Cześć mam 13 lat mam na imię Sylwia czy opisze mi pan / ni obowiązki dokładne dziecka i rodzica :) Dziękuje z góry .

Dzień Dobry,

Złożone pytanie i wielowątkowe.

Jednak odpowiadając na nie, najważniejszym obowiązkiem Rodzica jest zapewnić Dziecku bezpieczeństwo, miłość i zrozumienie, wsparcie emocjonalne, psychiczne, fizyczne, ale też dawać przestrzeń Dziecku do podejmowania samodzielnych decyzji (na tyle, na ile to możliwe) by w przyszłości mogło spełniać się według własnego scenariusza.

Natomiast zadaniem Dziecka jest po prostu być, by bez lęku i poczucia odrzucenia otrzymywać od Rodzica (nawet jeśli się to Rodzicowi nie podoba- to rozmawiać o tym)
dzielić się z Rodzicem tym, czym chce się dzielić.

z przesłaniem serdeczności i radości
irena.mielnik.madej@gmail.com