Obsesyjna zazdrość o dziewczynę

Witam!Mam duży problem ze sobą nie radze sobie z tym,mj problem polega na tym iż co chwile męczą mnie myśłi dotyczące mojej dziewczyny,jeśli sie spotka z koleżanką odrazu mam w głowie pytania,co ona powiedizałą na mój temat,co jesli poznała nowego chłopaka czy przyznała się że jest zajęta,wiele innych na które musze odpowiedzieć również takie sytuacje które sie nie zdarzyły,a ja muszę na nie odpowiedzieć to jest męczące i nie moge normalnie fukcjonować,jestem obsesyjnie zazdrosny o dziewczyne

Witam,
Pomocna będzie psychoterapia, szczególnie jeżeli zauważa Pan, że objaw nasila się. Proszę poszukać terapeuty! Ja zauważam tu temat Pana samooceny i funkcjonowania w życiu w roli mężczyzny. Nie ma sensu cierpieć. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska - Paprocka

Witam. Gdy dziewczyna gdzieś wychodzi, mógłby Pan zorganizować sobie czas. Np spotkanie z kumplami, wyjście na siłownię, biegi itp, aby zmęczyć się fizycznie i zająć czymś konkretnym swoje myśli. Koniecznym dla poprawy jakości własnego życia byłaby psychoterapia. Znalazłby Pan odpowiedź na pytanie:co jest powodem obsesyjnej zazdrości o dziewczynę. Myślę, ze warto popracować nad poczuciem własnej wartości. Powodzenia