Obsesyjna zazdrość o studiującego chłopaka

jestem obsesyjnie zazdrosna. jak to zniwelować?od kiedy mój chłopak poszedł na studia, mam obsesję, że znajdzie sobie inną dziewczynę i mnie zostawi. Reaguję płaczem i jestem całą w stresie nawet jak mi mówi, że którąś gdzieś podwiózł, że był na papierosie(bo przy mnie nie pali) więc myślę specjalnie pali, żeby z jakąś pogadać na osobności...reaguję histerią jak mówi, że jakaś piosenkarka mu się bardzo podoba itd..jak przestać, bo ten związek się rozpadnie, on nie będzie wiecznie znosił kłótni.

Witam serdecznie,
Napisałaś, że boisz się, że Twój chłopak znajdzie sobie inną dziewczynę, stresują Cię sytuacje, w których Twój chłopak ma kontakt z innymi dziewczynami. Mogę więc wywnioskować, że Twoja zazdrość wynika z niskiego poczucia własnej wartości. Po prostu nie wierzysz, że jesteś na tyle atrakcyjna, żeby zachować go przy sobie. Radziłabym więc, abyś postarała się popracować nad tym aspektem. Przykłady ćwiczeń znajdziesz pod poniższym linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/jak-podniesc-poczucie-wlasnej-wartosci
Pozdrawiam

zazdrosc, to innymi slowy "nie jestem wystarczajaco dobra"+lęk, ze sie to wyda....
warto poszukac psychoterapii, gdzie popracuje Pani nad podniesieniem i ugruntowaniem samooceny, przyjrzy sie swoim emocjom i nauczy z nim i radzic oraz nauka dbania o siebie. pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza