Od czego zacząć zmiany w sferze zawodowej?

Skąd czerpać siłę potrzebną do zmiany w sferze zawodowej?

Mgr Anna Kasprzak Psychologia

Drogi Autorze,

odpowiedź na Twoje pytanie jest wielowątkowa i wymagałaby większej ilości informacji. Zmiany w życiu zależne są od wielu czynników, więc ciężko jest stwierdzić czego byś potrzebował do tego, aby podjąć działania w obszarze rozwoju zawodowego. Postaram się jednak wybrać najważniejsze informacje, aby nakreślić pewien schemat zmian.

Podstawą jeśli chodzi o zmiany zawodowe jest ustalenie planu działania. Podjęcie decyzji o przebranżowieniu się wymaga od nas konkretnych informacji, które pozwolą zadbać o jak największe bezpieczeństwo. Każda modyfikacja w życiu wzbudza w nas wiele emocji i pomimo wewnętrznych chęci do działania, powstaje w nas dużo obaw i lęków. To co jest najistotniejsze w planie zmiany to:

1. Dokładna analiza rynku i branży do której planujesz wejść.

2. Twoje doświadczenie i możliwości pozwalające na znalezienie pracy.

3. Zapotrzebowanie na specjalistów w danej branży w Twoim regionie.

4. Potencjalne zabezpieczenie finansowe w przypadku dłuższych trudności ze znalezieniem pracy.

Oczywiście są to jedynie przykładowe podpunkty, jednak pokazują one ścieżkę którą możesz podążać.

Zachęcam Cię także do tego, abyś w miarę możliwości działał bardzo ostrożnie i spokojnie. Metoda małych kroków pozwoli zminimalizować ewentualnie trudności i da Ci szansę na jak najlepsze przejście z jednego sektora pracy do drugiego.

Powodzenia!

Zapraszam na moją stronę - https://www.facebook.com/AnnaKasprzakPsycholog/