Poczucie bezsilności z powodu braku pracy

Witam! W tym roku skończyłam studia. Od trzech miesięcy nie potrafię znaleźć pracy przez co towarzyszy mi poczucie beznadziejności. Nie mam ochoty na nic zwłaszcza że najbliższa mi osoba na każdym kroku wmawia mi że jestem nikim bo nie mogę znaleźć pracy, czuje się strasznie ale z drugiej strony boje się że nie poradzę sobie w żadnej pracy i to mnie blokuje psychicznie. Nie potrafie sobie z tym poradzić...
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Rozumiem, że mimo Twoich chęci i wysiłków trudno jest Ci znaleźć pracę i to powoduje, że czujesz się bezradna i tracisz zapał do działania. Jednak nie wolno tracić Ci nadziei, ani poddawać się. Obecnie potrzeba czasu, żeby znaleźć pracę - pracodawcy mogą odezwać się nawet po kilku miesiącach. Dlatego uzbrój się w cierpliwość i nadal aktywnie szukaj.
Co do lęku, że nie poradzisz sobie z obowiązkami zawodowymi - jest to normalne. Czekają Cię zmiany, a one powodują lęk. Nie pozwól jednak, aby obawy hamowały Twoje działania.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Zachęcam Panią do skorzystania z aktywnego warsztatu z poczucia własnej wartości albo
z rozmowy i pracy z psychologiem (w ramach NFZ-tu lub prywatnie).

Życzę Pani wiary w siebie,
Irena Mielnik-Madej