Odchudzanie i treningi siatkarskie

Mam 14 lat, 169 m wzrostu, ćwiczę codziennie dwie godziny treningi siatkarskie lub siłowe (ew. kondycyjne). Może to głupie, ale chcę ważyć 50 kilogramów. Teraz waże 60. Poproszę o jakieś porady i dietę, chcę wyglądać jak modelka.
14 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Masa ciała w tym przypadku może wynikać w większej mierze z masy mięśniowej, zbudowanej dzięki regularnym treningom, co jest efektem bardzo pozytywnym. Regularną aktywność fizyczną warto połączyć ze zdrowym odżywianiem, które opiera się przede wszystkim na regularności spożywanych posiłków (5 dziennie o mniejszej objętości), urozmaiconej diecie - codziennym spożywaniu chudego mięsa, ryb, warzyw i owoców, nabiału, pełnoziarnistych produktów zbożowych, olejów roślinnych. Nie należy ograniczać podaży energii, gdyż tak intensywna aktywność fizyczna wymaga odpowiedniego jej dostarczania, dla prawidłowej pracy i rozwoju organizmu.
Jednocześnie dobrze byłoby przyjrzeć się "ideałowi" sylwetki do której dążymy. Modelki z reguły mają wygląd nienaturalny, a często wręcz niezdrowy. Wiele z nich ma skrajną niedowagę, co objawia się konsekwencjami zdrowotnymi, wśród których dominują nie tylko choroby przewlekłe, ale także takie objawy niedoborów jak wypadanie włosów, łamliwość paznokci czy zła kondycja skóry i problemy z cerą.