Co jeść przed i po treningu, aby regenerować mięśnie?

Witam, Trzy miesiace temu zaczelam cwiczyc pole dance. Cwiczenia bardzo obciazaja rece i mimo, iz staram sie zawsze dobrze rozgrzac i po treningu rozciagac, zaczynaja mi rosnac miesnie. Mam trening pozno (o 20 i 21 przez godzine). Chcialam prosic o porade co jesc przed treningiem i po, zwazywszy tez na pore dnia, aby miesnie sie regenerowaly, ale zeby nie przyczyniac sie do przyrostu masy. Jestem drobna i powoli zaczynam wygladac niedobrze, robia sie tzw. "gorki". Z gory dziekuje za porade.

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Niestety nie można dietą zahamować przyrostu masy mięśniowej na skutek intensywnych ćwiczeń. Jeżeli nie jest Pani zadowolona z nowej sylwetki, należy zmienić rodzaj aktywności fizycznej.

Witam serdecznie,

Dzięki odpowiedniej diecie mamy możliwość przyspieszenia wzrostu masy mięśniowej lecz nie odwrotnie. Jeżeli nie jest Pani zadowolona proponuję zmienić formę aktywności fizycznej lub połączyć ją jeszcze z inną która pozwoli na budowanie masy mięśniowej wszystkich partii ciała co da równomierny rozkład mięśni i ładny, proporcjonalny wygląd sylwetki.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam. Efektem ćwiczeń jest tworzenie masy mięśniowej, tego nie da się uniknąć. Aby sylwetka zachowała odpowiednie proporcje warto ćwiczyć różne partie ciała, aby właśnie masa mięśniowa równomiernie się rozkładała, nie tworząc "górek".