Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trening mięśni brzucha

witam,wiem ze tabate mozna robic 3 razy w tygodniu i co moge robic jeszcze tego samego dnia czy trening miesni brzucha czy calego ciala? a do treningu turbo spalania co moge dodac tego samego dnia?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Właściwości kwasów omega-3

Kwasy omega-3 są bardzo ważnym składnikiem, który powinien być obecny w naszej diecie. Istotnych informacji nt. właściwości i zastosowaniu ich w medycynie udziela dr Leszek Walentynowicz, lekarz rodzinny.

Dzień dobry,
Wszystko zależy od stopnia wytrenowania. Często tabatę robi się na koniec treningu siłowego zamiast typowych ćwiczeń "cardio". Jeśli więc czuje się Pani na siłach każdego z tych trzech dni może Pani wybrać inną partię ciała i wykonać ćwiczenia ukierunkowane właśnie na nią. Tak samo można potraktować trening typu "turbospalanie". Np. poniedziałek: nogi + pośladki i tabata, środa: brzuch i tabata, piątek: ręce + plecy i turbospalanie, niedziela: tabata + streching. Taka ilość treningów dla osoby trenującej amatorsko jest w zupełności wystarczająca. Proszę jednak pamiętać o obserwacji swojego organizmu, jeśli np. jest Pani osobą początkującą takie zestawienie może być zbyt obciążające i w dniu, kiedy robimy tabatę, nie powinniśmy wykonywać już innego treningu.

Doradca żywieniowy, założycielka marki Madame.FIT i motywatorka.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy