Odchudzanie u kobiety z 158 cm wzrostu

waze 63 kg 158 wzrostu a chcialabym wazyc 60 jak shudnac z brzucha bo go mam i trohe nadwagi bo moje bmi jest na 25 rano wstaje jem sniadanie potem owoce i obiad o 16 potem ide na pol godziny na spacer i o 18 owoce i warzywa i potem koniec duzo pije codzienie ide na spacer po obiedzie prosze odpowiedz bo bardzo mi ten brzuch przeskadza dziekuje za odpowiedz

Witam,

Rzeczywiście z obliczenia Pani BMI wynika, że występuje u Pani niewielka nadwaga.
Niestety podała Pani zbyt mało informacji, aby przedstawić indywidualne zalecenia.
Warto natomiast skorzystać z kilku ogólnych zasad dotyczących zdrowego odżywiania:
- regularnie spożywać posiłki - co około 3-4h
- zwiększyć ilość posiłków - do 4-5 w ciągu dnia, z czego najbardziej kaloryczne powinny być śniadanie i obiad
- kolację jeść 3h przed snem - nie trzymać się stereotypowej godziny 18
- spożywać węglowodany złożone - pieczywo pełnoziarniste, mąki z pełnego przemiału, ryż brązowy, kasze
- spożywać warzywa i owoce, najlepiej surowe - około 5 porcji dziennie
- unikać słodzonych napojów oraz nadmiernych ilości soków owocowych
- nie smażyć potraw na głębokim tłuszczu
- nie podjadać słodyczy
- włączyć do diety orzechy i nasiona np. słonecznika (oczywiście w ograniczonych ilościach)
- unikać tłustych mięs typu karkówka, boczek, wybierać raczej te chudsze jak np. kurczak czy indyk
- ograniczyć spożycie serków topionych, serów żółtych
- pamiętać o dostarczeniu odpowiednich ilości białka
- zwiększyć aktywność fizyczną - spacer zamienić na bieganie lub włączyć dodatkową aktywność fizyczną

Po szczegółowe zalecenia proponuję udać się do dietetyka, który przeprowadzi z Panią wywiad żywieniowo-medyczny i na tej podstawie odpowiednio skomponuje dietę.

Pozdrawiam,
Marta Tadeuszyk
Diet-Ta Poradnia Dietetyczna
www.diet-ta.pl