Odczuwanie bólu emocjonalnego każdego dnia

Mam 19 lat.Od jakiegoś czasu czuję ból emocjonalny, z którym nie potrafię sobie poradzić. Czasami przychodzę do domu i mam nagłe ataki płaczu bez jakiegoś ważnego powodu. Czuję sie jak w klatce, nie mam ochoty spotykać się z ludźmi , czasami mam myśli że lepiej byłoby beze mnie. Zgubiłam około 4 kg. Nie ma dnia żebym miała dobry humor, żebym była szczęśliwa, co jest ze mną nie tak ? Pomocy !

Dzień dobry!

Aby odkryć przyczynę Pani trudności i znaleźć rozwiązanie, konieczny jest osobisty kontakt. Proszę zgłosić się do psychologa, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego w swojej okolicy.

Pozdrawiam!

Proszę spróbować przypomnieć sobie czy te stany , o których pani pisze nie maja jakiejś konkretnej przyczyny, np. jakiś kłopot w szkole czy pracy, jakieś nie porozumienie z inna osoba, np. kimś bliskim. Wówczas, trzeba zrozumieć, że to sprawa jednorazowa i że nie należy jej uogólniać na wszystko. Proszę poszukać jakichś przyjemnych dla Pani zajęć, lub rozpocząć jakieś hobby. Proszę porozmawiać z bliska zaufana osobą i poprosić o rade lub pomoc. Jest Pani na początku życia i warto z niego korzystać. Te stany, mogą być przejściowe. Gdyby uważała Pani, że nie uda się Pani poprawić jakości życia, można ewentualnie skorzystać z pomocy psychologa.
Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski