Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odczuwanie negatywnych emocji a relacje międzyludzkie

Mam problem z uczuciami. Jedyne co odczuwam to negatywne emocje, pozytywne są przejściowe i zapominam bardzo szybko o nich. Mam wrażenie, że każdy mnie obgaduje, a gdy ktoś coś powie biorę to do siebie w przekonaniu, że to prawda i traktuje każdego jakby byli przeciwko mnie. Nie pomaga to w budowie relacji a ostatnim czasie zostaje sam. Kiedyś byłem typem samotnika i by mi to nie przeszkadzało gdyby nie fakt, że ciągle kłócę się z dziewczyną i zaczynam wątpić w uczucia. A miałem tak z każdą.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Rodzeństwo dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rodzeństwie dzieci autystycznych.

Witam,
Opisany przez Pana problem może mieć wiele przyczyn. Opis zawiera zbyt mało informacji abym mogła jednoznacznie odpowiedzieć na Pana pytanie. Objawy mogą wskazywać na wiele rodzajów zaburzeń od zaburzeń lękowych po zaburzenia osobowości. Proponuje osobisty kontakt z psychologiem , który pomoże wypracować lepsze sposoby komunikacji międzyludzkiej.
Pozdrawiam

0

Warto zgłosić się do psychologa i przyjrzeć głębszym,l rzeczywistym powodom objawów. Szczególnie, jeśli dostrzega Pan powtarzalność tego wzorca. Odkrycie i przepracowanie przyczyn trudności w relacjach interpersonalnych oraz doświadczania emocji pomoże poradzić sobie z nimi.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Dzień dobry, jeżeli jest to pana stały wzorzec funkcjonowania, wynika być może ze struktury osobowości. Pomocna może się tutaj okazać psychoterapia. Jest pan osoba młodą więc terapia może przynieść bardzo zadowalające rezultaty. Zachęcam w pierwszej kolejności do konsultacji psychologicznej, na której razem z psychologiem ustalicie państwo dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy