Odnajdywanie w sobie różnych chorób a nerwica

Od roku mam problem gdy tylko coś mnie zaboli od razu wchodzę na internet i zaczynam wyszukiwać najróżniejszych chorób i wmawiać je sobie.Gdy tylko już coś wynajdę robi mi duszno,gorąco,cała twarz robi się czerwona. Gdy już udam się do lekarza nagle wszystkie objawy znikają a są one najróżniejsze od uczucia mrowienia na twarzy i w dłoniach,drżenia ust,niemożność złapania pełnego oddechu częste wzdęcia,zatwardzenia,bóle brzucha.Mam 18 lat i już miałem wiele stresujących zdarzeń Czy to nerwica?

Witam. Wygląda na to, że Pańskie nadmierne skupienie na swoim ciele, zdrowiu i na doszukiwaniu się chorób ma charakter hipochondryczny i trwa już dość długo. Jeżeli lekarze nie odnajdują medycznych wyjaśnień Pańskich dolegliwości jest prawdopodobne, że źródło tkwi w psychice. Wspomina Pan również o wielu stresujących wydarzeniach. Co takiego działo się rok temu, gdy zaczęły się te problemy? Proszę się zastanowić: gdyby nie zajmował się Pan wyszukiwaniem chorób, to czym by się Pan zajmował?
Myślę że wskazana byłaby wizyta u psychologa / psychoterapeuty, żeby ustalić co kryje się pod tymi objawami i ewentualnie podjąć terapię.
Pozdrawiam serdecznie, MB