Oglądanie zdjęć kobiet w bikini a brak poszanowania dla płci przeciwnej

Czy oglądanie kobiet w bikini itp. powoduje ,że mężczyzna przestanie szanować kobiety? Chodzi tylko o oglądanie zdjęć (bez myśli o współżyciu).

Samo oglądanie zdjęć w bikini nie jest niczym niestosownym. Szacunek jest pojęciem szerokim i nie wpływa na niego fakt oglądania kogoś w bieliźnie lub bez, a raczej czy to pociąga to za sobą jakieś uwłaczające godności myśli i mogące za tym podążyć zachowanie. Pytanie komu to przeszkadza i dlaczego. Jeśli takie pytanie pada lub mamy w sobie jakiś dysonans, warto się temu przyjrzeć szerzej.

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
nie widzę nic niestosownego w oglądaniu zdjęć kobiet w bikini. I oglądanie takie na pewno nie ma bezpośredniego przełożenia na zaprzestanie szacunku względem kobiet.
Pozdrawiam