Omamy słuchowe, zaburzenia snu, mania prześladowcza i brak zainteresowania rodziną

omamy słuchowe,zaburzenia snu,mania prześladowcza,niedbanie o higienę,oskarżanie innych ,że muszą się leczyć a nie on, brak zainteresowania rodziną,a lekarz na forum mówi,że to nie schizofrenia,więc co to jest?do psychiatry nie pójdzie bo to przecież wszyscy wkoło są chorzy a nie on

Biorąc pod uwagę wymienione objawy możemy mieć do czynienie z zaburzeniami psychotycznymi. Natomiast objawy wytwórcze mogą pojawiać się również w przypadku uszkodzenia lub dysfunkcji mózgu, albo w wyniku choroby somatycznej. Mogą również świadczyć o zaburzeniach „typu schizofrenii” - schizotypowe. Lekarz przed wystawieniem diagnozy powinien zrobić szczegółowe badanie psychiatryczne oraz wywiad kliniczny z pacjentem. Proszę spróbować porozmawiać z mężem aby zgłosił się na konsultację psychiatryczną. Chociaż osoba z urojeniami będzie stawiać silne opory przed jakimkolwiek leczeniem.

Podobne zaburzenia mogą także pojawiać się w innych schorzeniach (np otępieniu), dlatego należy skonsultować się z psychologiem. Warto pamiętać, że porady internetowe (także ta) są wskazówkami i nie należy ich traktować jak diagnozy ze względu na to, ze opierają się jedynie na słowie pisanym redagowanym, brakuje obserwacji pacjenta, pełnego wywiadu klinicznego, relacji rodziny itp.