Osobowość typu bordeline i leczenie psychiatryczne

Dziewczyna i tata mówią mi że jestem socjopatą. No i moje pytanie to co takiego robię? Znaczy wiem że jestem zajebisty w manipulacji i trochę już o tym czytałem. Ale uważam że wszystko jest ok. Jestem inteligentny, przystojny. To mam leczyć coś czego nie czuję? jutro idę do psychiatry bo mnie zmusili ale powiem że znowu będę ćpać i że chyba się zabiję. Wcześniej miałem stwierdzone borderlie. No i w sumie to tyle. Babcia mi zawsze mówiła że trzeba nade mną pracować specjalnie.Wkurzyłem się wtedy

Dzień dobry,

nie wiem czemu miałoby służyć powiedzenie psychiatrze, że zacznie Pan znowu ćpać i że się Pan zabije, ale jest to niepokojące... Nie jestem w stanie po tak małej ilości informacji powiedzieć czy jest Pan psychopatą czy nie. Natomiast jeżeli zdiagnozowano u Pana osobowość borderline, to w moim rozumieniu - czy jest Pan psychopatą czy nie - potrzebuje Pan psychoterapii. Jest to poważne zaburzenie osobowości wymagajace leczenia.

Z poważaniem.
Adam Zajączkowski

Pana jutrzejsza wizyta u lekarza psychiatry oznacza, że w jakimś kawałku jednak liczy się Pan z bliskimi i że Panu na nich zależy. Zachęcam Pana również do podjęcia psychoterapii, to ważne, aby porozmawiał Pan z psychologiem o sytuacji rodzinnej, o relacji z ojcem, z dziewczyną, urazie do babci, który wydaje się znacząco wpłynął na Pana funkcjonowanie, postawę wobec bliskich osób i wobec samego siebie.