Ostatni posiłek w ciągu dnia a ćwiczenie na orbitreku

Witam, mam jeszcze jedno pytanie, jaki powinien być mój ostatni posiłek ćwicząc na orbitreku? Czy powinnam zjeść przed czy po ćwiczeniach? Pozdrawiam

Powinna Pani przed ćwiczeniami spożyć węglowodany, które dostarczą energii do ćwiczeń (ewentualnie może Pani z tego zrezygnować jeżeli celem ćwiczeń jest redukcja masy). Bardzo ważny jest posiłek po ćwiczeniach, gdyż służy regeneracji. Powinien dostarczać pełnowartościowe białko, gdyż jest ono potrzebne do odbudowy zniszczonych podczas wysiłku włókien mięśniowych. Polecam szczególnie twaróg lub jajka.