Otyłość w młodym wieku - jak sobie pomóc?

Witam. Mam co prawda 14 lat i każdy mi napisze, że w moim wieku nie można się odchudzać, ale moja sprawa jest taka, że mam 159 cm wzrostu i ważę 67 kg!! Powoduje to lekkie kompleksy. Chciałbym zrzucić brzuszek do wakacji, bo wtedy na plażę itd. Moja sprawność fizyczna jest taka: w szkole codziennie WF, w piątki 2h siłowni i 1h biegania itd., w domu porobię parę pompek, podciągnę się kilka razy na drążku i jeżdżę na rowerze. PROSZĘ O POMOC, BO NIE CHCĘ POSIADAĆ TAKIEGO BRZUCHA NA PLAŻY!

ponad rok temu

Witaj,

Twoja masa ciała świadczy o nadwadze. Powinieneś zatem zwrócić uwagę na swój styl życia i sposób odżywiania. Nadwaga, a w konsekwencji otyłość prowadzi do wielu chorób. Warto o siebie zadbać już w młodości, aby w późniejszym wieku uniknąć komplikacji zdrowotnych. Informacje na temat zdrowego odżywiania znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki. Równie ważna jest aktywność fizyczna, która szczególnie w Twoim wieku odgrywa decydującą rolę w utrzymaniu szczupłej sylwetki i zdrowia. W Twoim przypadku istotniejsza będzie zmiana nawyków żywieniowych i kontynuowanie stylu życia jaki prowadzisz- jesteś bardzo aktywny fizycznie i tak trzymaj!

Pozdrawiam.