Paraliż i nieśmiałość w kontaktach międzyludzkich

Raczej nie naleze do osöb niesmialych lecz kiedy poznam fajnego mezczyzne i umówie sie z nim na spotkanie ogarnia mnie paraliz i niewiem o czym z nim rozmawiac.Co jest ze mna nie tak.

Dzień dobry.

Opisany przez Panią problem wydaje się być całkiem naturalny i ludzki. Opisuje Pani zdenerwowanie podczas spotkań z ludźmi, na których w jakiś sposób Pani zależy i przed którymi chciałaby Pani dobrze "wypaść". Wygląda na to, że traktuje Pani tego rodzaju kontakt jako swoisty rodzaj egzaminu, który chciałaby Pani zdać "celująco" - stąd zdenerwowanie i "paraliż".
Porady typu: "więcej luzu" wydają się być mało przydatne, toteż sugerowałbym na przykład otwarte powiedzenie mężczyźnie, z którym się Pani spotka, że jest Pani trochę spięta, a przyczyną tego jest Pani zdenerwowanie sytuacją spotkania. Może to być miłym przyczynkiem do "przełamania lodów" - prawdopodobnie podobne zdenerwowanie może towarzyszyć również i drugiej stronie.

Pozdrawiam.