Pesymistyczne odczucia po wyjściu do ludzi

Witam. Jestem Paweł. Ostatnio zauważyłem, że wiele osób w wieku 20-40 spogląda na mnie dziwnie uśmiechając się, czasami nawet odwracają się. Mam 18 lat i niedawno zacząłem dbać o swój wygląd. Jestem dość chudy, tak wiec to może być tego powodem? Może mój ubiór lub fryzura (czesana na prawo)? A może po prostu miewam całkiem złe odczucia jak jakiś pesymista. Sąsiedzi są "spokojni" ale wyjść na miasto do obcych to czuje sie jakiś upokorzony. Proszę i z góry dziękuje za pomoc co mam zrobić.

Witam,
trudno dokładnie określić mi powody dlaczego tak się dzieje. Może być tak, że to Pana odczucia, oczekiwania jakoś te sytuacje "prowokują", może być np. tak, że Pan nie czuje się swobodnie wychodząc na miasto, jeśli nie czujemy się swobodnie, może się to odbijać na naszym zachowaniu, postawie. Może być też także, że przy dużej wrażliwości na ocenę, akceptację bardziej wyłapujemy reakcje otoczenia. Takie mogą być tego stanu wyjaśnienia, choć nie mam gwarancji, ze tak jest w Pana przypadku. W przypadku wątpliwości zachęcam do konsultacji u psychologa. Pozdrawiam.

Witam. Przez internet nie da się pomóc. Być moze jest tak jak sam pan czuje, że tak się panu wydaje. Niemniej jednak cierpi pan z tego powodu więc zachęcałabym rozważenie psychoterapii. Ja zachecam do psychoterapii psychoanalitycznej.